Czy to mięśniaki czy zaburzenia hormonalne?

Witam, dwa tygodnie temu byłam na wizycie u ginekologa, mam dwa małe miesniaki, jeden podsurowicowkowy 9 mm i drugi srodscienny kilka milimetrów. Obserwuje je, co 3 miesiące kontrola. Natomiast moje pytanie dotyczy okresu, czy jest możliwość , ze te miesniaki maja wpływ na miesiączkę? Zawsze miałam długie i obfite okresy ze skrzepami, szczególnie w drugi dzień, okres trwa 7 dni. Zauważyłam jednak, ze odkąd 5 miesięcy temu ze względu na miesniaki odstawiłam tabletki hormonalne, moje okresy kończą się, a jeszcze przez 2-3 dni mam lekkie plamienie, takie bardziej brudzenie przy podcieraniu papierem. Lekarz nic nie stwierdził poza mięśniakami. Nie mam boli, nie jestem osłabiona, cytologia wynik z ostatniego miesiąca idealna. Czy to te miesniaki, czy zaburzenia hormonalne? Dodam,ze mam mocne tylozgiecie

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mięśniaki mogą mieć wpływ na obfitość krwawienia miesięcznego. Proszę skonsultować się z ginekologiem.