Czy to mogą być objawy ciąży? Co może być spowodowane brakiem miesiączki?

Witam!
Mam 18 lat, od pewnego czasu martwię się brakiem miesiączki i dziwnym, jakby kującym bólem jajnika. Ostatnią miesiączkę miałam 27 lutego, do dnia dzisiejszego miesiączka nie wystąpiła.

Dodam, że mam nieregularne miesiączki i ostatnio brałam lek f****, który przepisał mi lekarz, jestem bardzo podatna na różne zakażenia.
Czy brak miesiączki może być spowodowany tym właśnie lekiem? Jestem dziewicą, jednak niedawno uprawiałam z chłopakiem petting, byliśmy raczej ostrożni, jednak strasznie się martwię, bo bardzo dużo czytałam o dziewicach, które zaszły w ciążę w ten właśnie sposób.
Strasznie się martwię, nie wiem co robić, boję się, że mogłam zajść w ciążę :( Pomocy :(

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Podczas pettingu jest bardzo małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale jeżeli nasienie mogło zostać wprowadzone do narządu rodnego, nie można tego wykluczyć. W takim przypadku najlepszym sposobem, by rozstrzygnąć wątpliwości, jest wykonanie testu ciążowego, zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu.

Rzeczywiście leczenie przeciwgrzybicze (zwłaszcza miejscowe), może być powodem opóźnienia miesiączki, ale nie takiego znacznego (ponad miesięcznego). Ponadto ponieważ towarzyszą temu bóle w okolicy jajnika, wskazana jest wizyta u ginekologa, w celu wykluczenia np. zapalenia przydatków. Jeżeli dołączą do tego inne objawy np. upławy, stany podgorączkowe, tym bardziej wskazana będzie wizyta u lekarza.  Natomiast, jeżeli nie ma innych niepokojących objawów, w pierwszej kolejności proponuję wykonanie testu ciążowego.

Tutaj znajdzie Pani filmik o testach ciążowych - jak prawidłowo wykonać i zinterpretować wynik.

Serdecznie pozdrawiam!