Czy to mogą być skutki uboczne przyjmowania w zastrzykach witaminy B12?

Biorę zastrzyki witaminy B12 ponieważ miałem niedobór tej witaminy i niski poziom hemoglobiny. Czy to jest możliwe, że po przyjęciu tych zastrzyków są skutki uboczne takie jak np. opuchnięte stopy i kostki. Oczywiście zastrzyki mam przepisane przez lekarza. Proszę udzielić mi odpowiedzi, ponieważ denerwuje mnie i nie daje mi to spokoju, cały czas szukam odpowiedzi i niestety bez skutku. Dziękuję.
ponad rok temu

Witam!

Podawane pozajelitowo preparaty witaminy B12 mogą powodować uczucie obrzęku całego ciała, mogą też zaostrzać niewydolność serca, czego objawem mogą być pojawiające się w okolicach kostek i stóp obrzęki.

Warto, aby wybrał się Pan do lekarza rodzinnego, który oceni jaka jest przyczyna problemu i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam