Czy to mogą być żylaki w wieku 21-lat?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie żylaków. Mianowicie mam dopiero 21 lat a już zaobserwowałam u siebie tzw "pajączki" na nogach. Mam też dziwne bóle w podbrzuszu I w dole plecow, czy możliwe że to tzw zykaki macicy/przymacicza ? Dodam że stosuje antykoncepcję hormonalną (tabletki dwuskładnikowe). Nie mam nadwagi ani nic z tych rzeczy, jednak niepokoją mnie te bóle a w usg normalnym jak i tym dopochwowym nie widać zmian, czy to mogą być te zylaki ? Bardzo proszę o odpowiedź strasznie się martwię. Z góry bardzo dziękuję.

Witam,

pajączki na nogach czyli poszerzone naczynia żylne ulokowane płytko w skórze, są jednym z typów żylaków, powstają wyniku poszerzenia splotu żylnego.

Jeśli chodzi o dolegliwości bólowych opisane przez Panią wskazana jest konsultacja ginekologa a co do żylaków wskazana wizyta flebolog.

Pozdrawiam