Czy to może być ciąża? Kiedy zrobić test/badanie krwi?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać, czy mogę spodziewać się dziecka, jeśli mam niektóre z objawów ciąży (np. zawroty głowy, częste oddawanie moczu, silne łaknienienie, zachcianki na inne potrawy niż zwykle, krawienie z dziąseł - nigdy się to mi nie zdarzało). Zastanawia mnie tylko fakt, że okres, który powinnam mieć, pojawił się dwa dni wcześniej i jest słabszy niż zwykle, a zaczął się od lekkiego plamienia. Objawy, które mam nadal, utrzymują się przy tym okresie... Ostatnią miesiączkę miałam 29 października (współżyłam 7 i 8 liastopada bez jakichkolwiek zabezpieczeń). Czy wtedy miałam dni płodne? Teraz mam okres od 24 listopada, ale jest inny niż zwykły, który miałam dotychczas... Czy jest prawdopodobienstwo, że jestem w ciąży? I kiedy powinnam wybrać się po test lub badanie krwi (po tym okresie, który teraz mam? Czy badanie będzie wiarygodne?)? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Najprawdopodobniej współżyła Pani krótko przed owulacją, a więc w okresie płodnym. Objawy, o których Pani wspomina, pojawiają się zwykle w późniejszym etapie ciąży (oprócz częstszego oddawania moczu). Może Pani jednak wykonać już test lub badanie krwi (to drugie będzie pewniejsze).

Pozdrawiam serdecznie!