Czy to może być gestoza?

Mam 36 lat, dzisiaj zaczęłam siódmy miesiąc ciąży. Ostatnio tydzień temu bardzo spuchły mi nogi od kolan w dół, łącznie ze stopami i to właśnie te stopy martwią mnie najbardziej, bo opuchlizna nie zniknęła całkiem do rana. Dzisiaj obudziłam się i to samo, szczególnie lewa stopa, mam pracę siedzącą i może to ma jakiś wpływ?

Poza tym miałam wysokie ciśnienie, zdiagnozowane ok 4 miesiąca ciąży, leczę je tabletkami T**** (lek stosowany w nadciśnieniu) 100mg, jest to lek angielski bo mieszkam w UK. Tabletki te zażywam raz dziennie, mimo że miałam zalecenie 2 razy dziennie, ale przy ciśnieniu z rana 120/ 70 zdecydowałam się brać je tylko wieczorem. Teraz moje ciśnienie waha się w górnej granicy normy dla ciężarnych 140/ 90.
Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ angielska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, a ja bardzo się martwię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Obrzęki nóg są w ciąży dość często spotykane. Nie muszą więc w Pani przypadku świadczyć o gestozie, mimo że cierpi Pani dodatkowo na nadciśnienie tętnicze, wchodzące w skład obrazu tej choroby. Niewątpliwie powinna Pani jednak niezwłocznie udać się na wizytę do swojego lekarza (czy też położnej) prowadzącego ciążę- konieczne jest wykonanie badania ogólnego moczu. Lepiej byłoby również, gdyby trzymała się Pani zaleceń lekarza, jeśli chodzi o dawkowanie leku przeciw nadciśnieniu.
Pozdrawiam serdecznie!