Czy to może być grypa albo jakiś inny wirus?

Witam, Mój syn (3 lata 9 miesięcy) ma temperaturę już 5 dobę. Temperatura sięga do 39° po syropie spada do normy potem przez 8 godziny jest spokój syn się bawi ma apetyt. Zrobiliśmy badania crp 62 limfocyty w morfologii obniżone monocyty podwyższone. W moczu erytrocyty 5-10 leukocyty 1-2. Od trzech dni mamy antybiotyk bierzemy też tamiflu. Syn nie ma żadnych innych objawów tylko temperatura. Dzisiaj temperatura się pojawiła co 12 godzin. Czy to może być grypa ? Czy jakiś wirus? Ciągle to kontrolujemy jeździmy z synem do lekarza wątroba nie jest powiększona węzły chłonne w normie... Pomoże ktoś bo już sama nie wiem co mam myśleć

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę pozostawać pod opieką lekarza pediatry i stosować się do jego zaleceń. W celu dokładnego określenia czynnika chorobotwórczego konieczne byłoby wykonania testu na grypę lub posiewu. Po wysokim wyniku CRP i obniżonej wartości limfocytów można przypuszczać o występowaniu zakażeniu/nadkażeniu bakteryjnym.