Czy to może być grzyb w pachwinach?

Ok 2 lata temu zauważyłam na dolnej części piersi rumień średnicy ok 5cm długości ok 8cm (kształt jajka) miałam napady że ta zmiana mocno mnie swędziała ,utrzymywała ssię ok 4 miesięcy ,po niej zaczęły pojawiać się pojedyńcze suche łuszcząca czerwone plamki w górnej parti ciała ,plamka ta narasta ok 2 2 2miesięcy następnie rozchodzi się w kilka plamek i znika(nie swędzi ) od czasu rumienia zaobserwowałam u siebie duże spadki odporności ,dużą potliwość w nocy i swędzenie punktowe ciała które nie daje mi zasnąć zawsze w godzinach ok 22-24 ,węzły chłonne mam powiększone w pachwinach jeden mały „guziczek” na szyji też takie „guziczki” czasami znikają.. czy może to być jakiś grzyb? Maści apteczne na grzyba prawie nie działają lekko gaszą zmianę na kilka godzin.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i poszerzenia diagnostyki (obligatoryjnie powinna pani wykonać badanie morfologii krwi obwodowej z rozmazem ręcznym oraz OB). Objawy ogólne takie jak nadmierna potliwość w nocy, świąd i powiększenie węzłów chłonnych są objawami niepokojącymi i należy je wyjaśnić. Kolejenym specjalistą do którego powinna się pani udać jest dermatolog.