Czy to może być grzybica pochwy?

Pozdrawiam serdecznie!

Od jakiegoś tygodnia czuję nadmierne swędzenie w okolicach pochwy. Dużo o tym czytałam i boję się, że to może być grzybica pochwy. Muszę wspomnieć, że przed długi okres tygodnia brałam antybiotyki czy to one mogły wywołać grzybice pochwy?
Jestem w wieku gimnazjalnym i nie wiem czy osobie w moim wieku udzielają się takie choroby?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest bardzo prawdopodobne, że zaatakowała Cię grzybica pochwy. Grzyby znajdują się w pochwie w prawidłowych warunkach, jednak w niedużej ilości, nie powodując dolegliwości. Czasem może jednak dojść do ich nadmiernego wzrostu, często właśnie po leczeniu antybiotykiem, który zabija naturalną, pożyteczną florę bakteryjną pochwy, która chroni przed grzybicą. Nie jest to więc choroba przenoszona drogą płciową. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zaleci odpowiednią kurację.
Polecam też artykuł na naszym portalu:http://abcgrzybica.pl/grzybica-pochwy

Pozdrawiam serdecznie!