Czy to może być krwawienie implantacyjne?

Bardzo proszę o pomoc.
02 listopada dostałam okres. Trwał on tak jak zwykle 5 dni. 13 listopada współżyłam z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia. 17 listopada nastąpiło u mnie krwawienie. Trwa już 3 dzień. Jest koloru czerwonego i jest dość obfite. Różni się od miesiączki tak naprawdę tylko tym, że nie mam żadnych bóli. Jedynie dziś, poczułam lekkie ukłucia w okolicy prawego jajnika.

Z informacji, które wyczytałam wynika, że może być to krwawienie implantacyjne. Jednak częściej napisane jest, że powinno być plamienie koloru brązowego i zwykle następuje ono później niż u mnie (u mnie 4 dni po stosunku).
Zrobiłam test, ale oczywiście wyszedł negatywny. Martwię się, a czekanie mnie wykańcza psychicznie. Do spodziewanej miesiączki zostało jeszcze jakieś 11 dni. Czy jest jakiś sposób, aby już teraz potwierdzić bądź wykluczyć istnienie ciąży?
Nadmieniam, iż jedno dziecko już urodziłam.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście krwawienie jest raczej zbyt obfite i nastąpiło zbyt wcześnie by być krwawieniem implantacyjnym. Nie oznacza to jednak, że ma Pani powody do radości. Może być ono spowodowane przez szereg dolegliwości ginekologicznych, takich jak mięśniaki macicy, nadżerka lub polip szyjki macicy, zakażenie dróg rodnych czy endometrioza. Jeżeli krwawienie nie ustanie lub się powtórzy, powinna się Pani udać do lekarza ginekologa w celu ustalenia jego przyczyny. Niestety aby stwierdzić ewentualną ciążę, należy poczekać aż zarodek "przywędruje" do macicy i się zagnieździ. Następuje wtedy początek wydzielania hormonów ciążowych, na których wykrycie nastawione są dostępne w aptece testy. Proces ten musi potrwać do dwóch tygodni od zapłodnienia, tak by ciąża mogła być wykryta domowym testem. Na przyszłość radzę zachować więcej rozwagi, a oszczędzi sobie Pani dużo nerwów.

Pozdrawiam serdecznie!