Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być moje dziecko? - jak można to sprawdzić?

Witam, jestem Krzysiek, mam 26 lat i mam problem: miałem kiedyś dziewczynę, miała 16 lat, ja 18, chodziliśmy ze sobą 2 lata i po 2 latach chodzenia dziewczyna zaczęła mnie prosić, że ona chce mieć ze mną dziecko (wtedy) i że potem może nie mieć i ja się zgodziłem. Uprawialiśmy seks codziennie, ona zaszła ze mną w ciążę i powiedziałem jej, że nie jestem gotowy na bycie ojcem dziecka, żeby je sama wychowywała - i zerwaliśmy ze sobą kontakt. Jak ona była ze mną w ciąży to powiedziała mi, że poroniła w pierwszym miesiącu, a potem się dowiedziałem, że poznała 15-letniego chłopaka jak była ze mną w ciąży i że z nim też poszła do łóżka i powiedziała mu, że to jemu urodziła to dziecko, czyli córkę. Mi powiedziała, że to jest jego córka. Czy to jest możliwe, pani doktor, żeby to było jego dziecko? ale ona potem odebrała mu prawa rodzicielskie. Czy to jest możliwe, że to jest jego dziecko lub moje? Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czy badania prenatalne są bezpieczne?

Niektóre kobiety boją się badań prenatalnych, uważając je za niebezpieczne. Rozwój medycyny i obecna wiedza na temat ciąży powodują spadek ilości powikłań. Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta, która jest w ciąży, szczególnie te, które są po 35 roku życia. O bezpieczeństwie, o tym kto powinien zrobić te badania oraz co można zdiagnozować dzięki nim opowiada dr Katarzyna Pietuch.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Nie przedstawił Pan żadnych szczegółów czasowych tych wydarzeń z przeszłości, tak by móc spekulować na temat Pana ojcostwa. Zakładając złą wolę Pana byłej dziewczyny jest możliwe, że powiedziała Panu nieprawdę o poronieniu i urodziła Pana dziecko. Aby tego dociec niezbędne byłoby przeprowadzenie badań DNA na ojcostwo, ale do tego potrzebna jest zarówno zgoda ojca, jak i opiekuna prawnego dziecka, jeśli jest niepełnoletnie. Tak więc przy założeniu owej złej woli jest mało prawdopodobne, że dostanie Pan taką zgodę, jeśli Pana dziewczyna rzeczywiście ma coś do ukrycia. Może Pan spróbować o tym po prostu z nią porozmawiać lub skonsultować się z prawnikiem, jakie są możliwe kroki prawne, przy podejrzeniu oszustwa dotyczącego ustalenia ojcostwa.

Pozdrawiam serdecznie! 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy