Czy to może być nerwica u 26-latki?

Witam, mam na imię Klaudia i mam 26lat.Ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo trudne. Dużo stresu i wylanych łez.Jestem osobą wrażliwą i gdy np. oglądam wiadomości i widzę, że komuś dzieje się krzywda, to przeżywam to bardzo długo. Chodzę całymi dniami zdołowana i boję się, że to samo spotka kogoś z moich bliskich. Wyobrażam sobie nawet takie scenki i zaczynam mówić sama do siebie.Np. gdy jadę samochodem wyobrażam sobie, że zaraz zginę w wypadku itp. Czy to choroba, czy może jakaś nerwica?

Witam Panią. Proszę nie stawiać sobie diagnozy samodzielnie. Również kontakt przy pomocy internetu nie służy profesjonalnej diagnozie. Myślę, że tu nie chodzi by uzyskała Pani wiedzę hipotetyczną. Chodzi o Pani samopoczucie, zdrowie - tu jest potrzebna najbardziej prawdopodobna wiedza. Proszę udać się do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. W razie potrzeby będzie on mógł Panią pokierować do innych specjalistów. Kontakt bezpośredni pozwala na zadanie Pani ważnych pytań, zebranie niezbędnych informacji i rozważenie najbardziej prawdopodobnych hipotez. Precyzyjna diagnoza daje szansę na wybranie najskuteczniejszych oddziaływań i pomoc, której Pani potrzebuje. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią,
Na podstawie opisu w internecie nie można postawić diagnozy. Myślę jednak, że opisane objawy znacznie wpływają na jakość Pani życia. Warto więc zgłosić się do psychologa / psychoterapeuty, który będzie mógł odpowiedzieć na Pani pytania i zaproponować odpowiednią pomoc.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Z pewnoscią nie jest to naturalne zachowanie i nie pomaga w utrzymaniu dobrostanu psychicznego...Czy jest to nerwica czy też np. zaburenie osobowości - o tym moze powiedzieć jedynie specjalista po osobistej rozmowie, wywiadzie itd. Proszę skonsultować się z psychologiem i podjąć psychoterapię. POzdrawiam.

Witam serdecznie,
Sytuacja, o której Pani opowiada musi być obciążająca. W pewnych sytuacjach pojawia się lęk o zdrowie i życie bliskich osób. Nie chce Pani aby działa się im krzywda - to zrozumiałe. Jednakże nasilenie tych odczuć może wzbudzać niepokój. Warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty i przepracować ostatnie wydarzenia, aby polepszyć swoje obecne funkcjonowanie.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska