Czy to może być objaw nerwicy u 38-latki?

Dzień dobry od czerwca 2022r zaczęłam dziwnie się czuć zaczęło się od tego że idąc do sklepu bez jakiejkolwiek przyczyny zaczęłam się cała trząść w efekcie tego wróciłam się do domu i od tamtej pory bałam się iść na zakupy wzięłam się w garść i chodzę na zakupy jednak sytuacja się powtarza co jakiś czas ale nie zawracam tylko robię szybko zakupy pomimo tego że widać jak się cała trzęsę i wracam szybko do domu kiedyś zmierzyłam ciśnienie po takim zdarzeniu i było 156/90 powiedziałam i tym lekarzowi rodzinnemu i przepisał mi beto zk 50 i hydroxyzinum które biorę 2 miesiące jednak sytuacja się powtarza co jakiś czas zauważyłam też że ok tygodnia przed miesiączką gorzej się czuje mam dziwne leki i myśli jest mi tez cały czas zimno mam pytanie czy jest to nerwica czy może objaw jakieś innej choroby?

Witam,

opisane objawy powinna Panią z skłonić do wizyty stacjonarnej u psychiatry który zapozna się z objawami oraz posiadanymi przez Panią dokumentacją medyczną np wyniki laboratoryjne, ostatni zapis wizyty u lekarza rodzinnego. Objawy mogą świadczyć o nerwicy którą potwierdzi lub wykluczyć lekarz psychiatra.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje, w tym poczucie lęku, niepokoju

a nawet przerażenia oraz natrętne myśli powodujące lęk i niepokój

wskazują na zaburzenia lękowe z agorafobią.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Prawdopodobnie stres lub przykre doświadczenia z przeszłości,

wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.

Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona, staje się wszechobecny

i przyjmuje postać różnych fobii - stąd u Pani lęk przed wyjściem z domu.

Człowiek dotknięty agorafobią stale doświadcza obezwładniającego

lęku m.in. przed przemieszczaniem się, lękiem przed podróżowaniem,

lękiem przed przebywaniem w zamkniętych miejscach, np. w sklepie,

w kinie, lękiem przed przebywaniem w tłumie, lękiem przed wyjściem

z domu… itp., i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia

ogromnym lękiem.

Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często też doświadczają też różnych

nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły do opisanych

zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Niezmiernie ważne jest , żeby podjęła Pani psychoterapię, gdyż objawy będą się

nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.

Fobia ta może prowadzić do izolacji społecznej.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych i agorafobii, oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/