Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być poronienie?

Witam. Mam 39 lat. W 5 dniu po spodziewanej miesiączce zrobiłam test i wyszedł pozytywny, jednak tego samego dnia czułam lekki ból w podbrzuszu i miałam krwawienie. Tak już od trzech dni - krwawienie i lekki ból. Nie tak silne jak podczas miesiaczki, ale wkładka jest konieczna.

Czy to mogło być poronienie? Według moich wyliczeń do byłby dopiero 4 tydzień ciąży. Czy powinnam się zwrócić do lekarza? Nie zrobiłam ponownie testu. Mam umówioną wizytę u swojego ginekologa za tydzień.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Zagraża Pani poronienie, ale nie powiedziane, że już do niego dochodzi, ponieważ skąpe krwawienia są we wczesnej ciąży normalne, szczególnie w terminach spodziewanych miesiączek. Niezbyt silny, skurczowy ból w podbrzuszu związany może być z powiększaniem się i przekrwieniem ciężarnej macicy.

Proszę nadal się obserwować, aż do terminu wizyty u swojego lekarza ginekologa, który być może zleci, na wszelki wypadek, preparat "podtrzymujący ciążę". Gdyby jednak krwawienie i/lub ból wyraźnie nasiliły się, proszę niezwołocznie udać się na ginekologiczną izbę przyjęć.

Nawet jeśli dochodzi do wczesnego poronienia, wynik testu ciążowego powinien jeszcze przez jakiś czas pozostawać pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy