Czy to może być przedwczesny poród?

Jestem w 27 tyg. ciąży, mam 19 lat i jest to moja pierwsza ciąża. Na jej początku miałam zapalenie pochwy, ale zostało ono wyleczone, na ostatniej wizycie, była ona 14 kwietnia 2010r., lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, wyniki badań mam w normie, ale jednak się boję, bo od pewnego czasu czuje się tak jakbym miała dostać okres, a do tego mam uczucie mokrych majtek. Tej wydzieliny jest niewiele, kolor bezbarwny, ale jednak się boję, że to może być sączenie się wód płodowych.

Bardzo proszę o odpowiedź:( A i chodzę do lekarza na tzw kasę chorych i nie mam numeru prywatnego do lekarza:(

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Ból podbrzusza, pojawienie się niepokojącej wydzieliny - oba objawy są wskazaniem do zgłoszenia się do ginekologa. Najlepiej zgłosić się na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Tam lekarz powinien Panią zbadać, wykonać test różnicujący płyn owodniowy w wydzielinie z pochwy, wykonać badanie ultrasonograficzne w celu oceny dobrostanu dziecka i ilości wód płodowych. Proszę nie zwlekać z tą wizytą.
Jest wielce prawdopodobne, że to co Pani zauważyła związane jest np. z infekcją. Tak czy inaczej ten stan też trzeba leczyć.

Proszę być dobrej myśli i spokojnie podejść do tego problemu. Często stres matki szkodzi bardziej niż powikłania ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.