Czy to może być rak jelita grubego?

Witam. Mam problem i bardzo mnie to martwi. A wiec mam 23 lata od 2 lat pracuje jako programista i bardzo duzo siedze. Od czego mam hemorodiy. Ostatnio przemylem je jakims plynem (nie pamietam nazwy) i bardzo mnie piekly do tego dostalem biegunki (czulem sie jak bym wydalal lawe) od tego czas doszly na przemian zaparcia i biegunki stolec jest wezszy (nie wiem jakki byl wczesniej nie zwracalem na to uwagi) palcem da sie wyczuc moje hemorodiy. Czuje ze nie moge do konca sie wyproznic i co chwile mi sie chce.... Boje sie bardzo czy to moze byc rak jelita grubego?

Lek. Paweł Szadkowski

Podane objawy mogą być związane z wieloma stanami, właśnie z hemoroidami, albo ze stanem zapalnym. Powinien Pan się udać do.lekarza rodzinnego, który skieruje Pana do chirurga bądź proktolola. Rak w Pana wieku jest bardzo mało prawdopodobny, tym bardziej, jeśli nie ma u Pana rodzinnego występowania tego nowotworu.