Czy to może być trądzik różowaty w fazie rumienia?

Witam, 3 tygodnie temu lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował u mnie alergię kontaktową skórna na twarzy w okolicach policzków i nosa. Przyczyną było uczulenie na krem który nałożyłam na noc. Zaprzestalam używania go. Lekarz przepisał mi lek sterydowy w kremie, użyłam go tylko 2 razy bo skóra mnie bardzo piekła. Kupiłam w aptece maść że sterydami ale nie taka mocna. Używałam jej przez 1 dzień. Wysypka ustąpiła ale nadal po 3 tygodniach pod wpływem stresu czy wysokiej temperatury pojawia mi się palący rumień na twarzy. Jest on zlokalizowany tylko na policzkach, jest różowy i po jakimś czasie mija. Chciałabym się dowiedzieć czy to może być "pozostałośc" po alergii? Czy to przejdzie? Czy to może być trądzik rozowaty w fazie rumienia? Nigdy nie miałam problemów że skóra a moja karnacja nie należy do najjaśniejszych.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Dzień dobry, może to być początek trądziku różowatego. Skórę należy obserwować dalej i to co zaostrza rumień należy ograniczać. Powinna się Pani udać na konsultację do specjalisty aby obejrzał skórę i dobrał pielęgnację.Pozdrawiam Katarzyna Lisicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty