Czy to może być zapalenie stawów?

Witam. Od ponad 4 tygodni borykam się z wysokim crp. Wpierw wynosiło ono 118. Dodam, że obecnie jestem w 12 tyg ciąży. Po konsultacji z ginekologiem położono mnie na oddział gdzie podano antybiotyk dozylnie. Wynik spadł do24. Wypisano mnie do domu jeszcze z 5dniowym antybiotykiem. Od ponad tygodnia bolą mnie stawy. Ból jest tak silny, że nie mogę chodzi a czasami tylko mnie one pieką utrudniając funkcjonowanie. Dzisiaj zrobiłam kolejny wynik crp. Okazało się, że wynosi 34,22. Nie wiem już co mam zrobić. Czy to może być zapalenie stawów? Powinnam iść do reaumatologa? Ubiegać się o antybiotyk?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję ponownie zgłosić się do lekarza prowadzącego, który opiekował się panią w szpitalu. Dalsze leczenie będzie zależało przede wszystkim od choroby podstawowej, która została u pani rozpoznana. Dobra wcześniejsza reakcja na leczenie antybiotykami świadczy najpewniej o zakażeniu, a pani obecny stan może wskazywać na konieczność kontynuacji leczenia przeciwdrobnoustrojowego. W miarę możliwości warto również poradzić się reumatologa.