Czy to może być Zespół Aspergera?

Witam.

Mój synek ma 3 latka i 2 m-ce. Do tej pory nic nie mówi (tylko papa, mniam, mniam, a resztę cały czas po swojemu). Od ponad 6 m-cy chodzi do przedszkola, nie chce jeść z dziećmi, lubi dzieci, ale czesto zabiera zabawki i bawi się sam, nie umie się dzielić. Autyzm został już wykluczony. Mój mały jest niezwykle ruchliwy, nie ma czasu na nic, ma podzielną uwagę, śpiewa (oczywiście po swojemu, ale do rytmu piosenki, które już słyszał), słucha się tylko rodziców - choć nie zawsze, pani w przedszkolu nie - robi swoje. Trochę odstaje od innych dzieci. Pani każe coś zrobić, wszystkie dzieci robią, a on nie. Dzieci bardzo lubi, nie boi sie obcych.

Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Fakt, że synek nie chce się dzielić zabawkami czy wspólnie bawić z innymi dziećmi, uznałabym raczej za normalne zachowanie 3-latka. Dzieci zazwyczaj zaczynają się bawić ze sobą dopiero po roku chodzenia do przedszkola. W pierwszej grupie zwykle jest to zabawa obok siebie, ale nie razem.

Niepokoić może to, że synek słucha się wyłącznie rodziców i nie chce mówić. Jednak, ograniczając się do opisanej przez Panią sytuacji, nie mogę postawić diagnozy. Radziłabym zapisać dziecko na wizytę u psychologa dziecięcego.