Czy to może mieć jakiś związek? Wynik bHCG

Mam 35 lat. Wynik z krwi b-HCG - 0.08. Mam 30 dzień cyklu i nie mam jeszcze miesiączki. Biorię A*** (lek przeciwkrzepliwy). Ostatnio debrałam wyniki z moczu na posiew i wyszły bakterie Escherichia coli 10 do 4 i Enterococcus faecalis 10 do 4. CZy to się może ze sobą łączyć? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli badanie krwi wykonała Pani co najmniej 10 dni po owulacji, to można wykluczyć na jego podstawie ciążę (takie stężenie tego hormonu występuje fizjologicznie u kobiet nieciężarnych). Miesiączka może opóźniać się z powodu stresu, zmiany klimatu, lub zaburzeń hormonalnych.

Wynik posiewu oznacza natomiast, że doszło u Pani do infekcji dróg moczowych wymienionymi przez Panią bakteriami. Konieczne jest leczenie antybiotykiem - proszę zgłosić się do swojego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!