Czy to może oznaczać nadwagę?

Witam, mam 15 lat. Ważę 57 kg przy wzroście około 162 cm. Rano wstaję i nic nie jem. Szybko do szkoły. O 13 jem obiad w szkole. Wracam o 16 i jem kanapkę. Potem jem kanapkę czasami jak jestem głodna. Codziennie jem budyń. Wiem, że się źle odżywiam. Ćwiczę normalnie na w-fie. 2 razy w tygodniu robie brzuszki, ale to nic nie daje. Boję się szczerze mówiąc, bo w mojej rodzinie okolo 60% członków ma nadwagę. Od małego byłam duża, ale moja mama jak była w moim wieku była szczupła, po porodzie przytyła no i tak ogólnie kto u nas w rodzinie za młodu był chudy jest gruby, czyli, że ja będę chuda czy tym bardziej będę gruba??

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,75. Na siatce centylowej jest to równoważne z obszarem 75 centyla. Masz prawidłową masę ciała. Na pewno popełniasz błąd rezygnując ze śniadania i wydłużając przerwy między posiłkami. Optymalna ilość posiłków to 4-5 dziennie. Najlepiej, gdyby udało Ci się zachować ok. 3 godzinne przerwy między nimi. Nie odchudzaj się, wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam