Czy to może powodować drętwienia nóg i lewej ręki?
Witam. Tony38lat. badanie MRI wykazalo cechy spondyliozy i soodylolistezy II stopnia. Po 2 latach rentgen wykazal spondylolizteze, a mri Anterolisteza stopnia II w L5-S1 z przewlekłych obustronnych ubytków części L5 z obustronnym uciskiem wychodzących korzeni nerwowych L5. Ból kregoslupa nie jest paralizujacy. W ocenie 1-10 prawie zawsze 3 w porywach do 8. Czasem gdy leze na plecach6 na boku 5. Bol jest rozny czasem staly, pulsujący, palący, kłujacy. Czy moze byc to tez powodem dretwienia nóg? i lewej ręki? Co to jest anterolisteza (łopatologicznie i czy jest jakas inna nazwa) czy potrzebna jest ooeracja, rehabilitacja? Czy dlugo jeszcze potrwa dolegliwosc? Co sie stalo ze spondylioza z pierwszego badania? Czy moze to byc spowodowane praca fizyczna Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
najlepszym wyjściem będzie udanie się na wizytę do fizjoterapeuty lub lekarza który zlecił badanie w celu konsultacji, fizoterapeuta wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe, zapozna się z płytką badania i wtedy zaleci odpowiednie lecznie rehabilitacyjne oraz odpowie na Pańskie pytania.
Sam opis nie daje takiem możliwości bez w/w badań pacjenta.
Pozdrawiam