Czy to może powodować drętwienia nóg i lewej ręki?

Witam. Tony38lat. badanie MRI wykazalo cechy spondyliozy i soodylolistezy II stopnia. Po 2 latach rentgen wykazal spondylolizteze, a mri Anterolisteza stopnia II w L5-S1 z przewlekłych obustronnych ubytków części L5 z obustronnym uciskiem wychodzących korzeni nerwowych L5. Ból kregoslupa nie jest paralizujacy. W ocenie 1-10 prawie zawsze 3 w porywach do 8. Czasem gdy leze na plecach6 na boku 5. Bol jest rozny czasem staly, pulsujący, palący, kłujacy. Czy moze byc to tez powodem dretwienia nóg? i lewej ręki? Co to jest anterolisteza (łopatologicznie i czy jest jakas inna nazwa) czy potrzebna jest ooeracja, rehabilitacja? Czy dlugo jeszcze potrwa dolegliwosc? Co sie stalo ze spondylioza z pierwszego badania? Czy moze to byc spowodowane praca fizyczna Pozdrawiam

Dzień dobry,

najlepszym wyjściem będzie udanie się na wizytę do fizjoterapeuty lub lekarza który zlecił badanie w celu konsultacji, fizoterapeuta wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe, zapozna się z płytką badania i wtedy zaleci odpowiednie lecznie rehabilitacyjne oraz odpowie na Pańskie pytania.

Sam opis nie daje takiem możliwości bez w/w badań pacjenta.

Pozdrawiam