Czy to może spowodować ciążę?

Dzień dobry, mam pytanie, otóż wczoraj z moją dziewczyną pieszczotliwie się zabawialiśmy, ona całowała mojego penisa, nie doszło do wytrysku, choć było blisko, ale tego nie odczułem, sam później go dotknąłem palcami przypadkiem. Po jakimś czasie (ok. 5-10 min) zacząłem pieścić moją dziewczynę (mając suchą dłoń), dotykając jej łechtaczki i delikatnie wsunąłem palec do jej pochwy. I troszkę mnie to niepokoi, gdyż później w toalecie zauważyłem delikatne plamki na mojej bieliźnie. Czy jest możliwość, żeby moja dziewczyna mogła zajść w ciążę? Czy wysuszona sperma na palcu (o ile tam była) może to spowodować? Moja dziewczyna dostała okres 3 marca i czy wczoraj (22 marca) mogła mieć dni płodne przy jej 27-28 dniowym cyklu? Proszę o odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Szansa na to, że w wyniku opisanego zbliżenia doszło do zapłodnienia, jest nikła, bliska zeru. Oczywiście nie można nic wykluczyć.
Pragnę jednak Pana uspokoić. Opisywane do tej pory przypadki zapłodnienia w wyniku podobnych czynności seksualnych można wyliczyć na palcach jednej ręki, dodatkowo spełnione były pewne warunki, tj. zdeponowanie świeżego nasienia w pochwie kobiety w czasie dni płodnych.

W przypadku 27-28 dniowych, regularnych cykli Pańska partnerka zapewne była już w czasie dni niepłodnych. Proponuję porozmawiać ze swoją partnerką o tym, co Pana niepokoi. Zapewne ona wie, kiedy ma dni płodne. Rozmowa to bardzo ważna, integralna część związku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.