Czy to może zaburzenia hormonalne wynikające z niezażycia tabletek?

Witam. Mam 19lat i zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne (cyprodiol). Wykorzystalam dwa opakowania. Po 7 dniowej przerwie z racji wielu powaznych spraw zapomnialam rozpoczac nowe opakowanie. Przypomnialo ki sie o nim po kilku dniach i tego misiace nie bralam tabletek. Miesiaczke powinnam dostac 23 maja, opoznia sie juz piaty dzien. Stosunek odbylam raz ( z prezerwatywa). Zamiast okresu wystepuje bialy sluz. Brak objawow jakie zawsze mialam lrzed miesiaczka (tj bol piersi). Jakie jest prawdop ciazy? Czy to moze zaburzenia hormonalne wynikajace z niezazycia tabletek? Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to objawy wynikające z nagłego odstawienia tabletek.