Czy to możliwe, aby się zabił?

Witam. Poznałem jakieś pół roku temu w internecie chłopaka. Świetnie się zaprzyjaźniliśmy. On ma straszne problemy w domu, alkoholizm i po prostu czysta patologia. Dzisiaj mi napisał, że się zabije, że już połknął tabletki. Czy to możliwe? Czy wierzyć człowiekowi z internetu?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Anonimowość jaką zapewnia nam kontakt przez Internet może dodawać odwagi w podejmowaniu decyzji, których w świecie realnym nie podjęlibyśmy. Dlatego bardzo ważnym jest, aby nie pozostawać obojętnym na słowa osoby, którą choć trochę znamy.

Często zdarza się tak, że informowanie rozmówcy o swoich planach samobójczych jest tak naprawdę wołaniem o pomoc, której nie można oczekiwać od najbliższych. Nie wiem jakie są wasze relacje, niemniej jedak nie powinieneś pozostawać obojetny na słowa swojego znajomego. Oczywiście może zdarzyć się tak, że osoba, z którą kontaktujemy się przy pomocy Internetu oszuka nas, ale warto czasami być czujnym...

Pozdrawiam