Czy to możliwe, aby w tak krótkim czasie utworzył się tak duży kamień?

Po roku od ursl (gietki) -wyczyszczono nerke ze złogów - na usg stwierdzono kolejny kamien 15 mm oraz inne drobne złogi , czy to możliwe , aby w tak krotkim czasie utworzył sie tak duży kamien?? Mam 35 lat i pije duzo wody brak nalogow i otylosci, siedzacy tryb pracy

Lek. Paweł Szadkowski

Po roku możliwy jest taki nawrót. Najlepiej jeśli skonsultuje się pani z urologiem, który powinien najlepiej pokierować diagnostyką przyczyny kamicy, co ułatwi dalsze leczenie i profilaktykę.