Czy to możliwe, że jestem w ciąży, a nie mam żadnych objawów?

Witam, Mam 18 lat i od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Byliśmy niedawno z chłopakiem na wakacjach i uprawialiśmy sex, ale bez wytrysku w pochwie. Od tego czasu minęło ledwo ponad 5 tygodni, a ja mam od 3 dni lekkie brunatne plamienia (z lekko swędzącymi miejscami intymnymi) i szukając w internecie odpowiedzi większość osób pisze o plamieniu implantacyjnym. Czy to możliwe, że jestem w ciąży, a nie mam żadnych innych objawów? Jeśli nie ciąża to czy może być to coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro bierze Pani tabletki antykoncepcyjne, nie powinno być powodu do niepokoju. Może Pani oczywiście dla pewności wykonać test ciążowy.