Czy to możliwe, że mam przewlekłe zapalenie trzustki?

Mam 27 lat. Niestety, ale po odstawieniu alkoholu (nadużywałem go od 8 miesięcy) znów powróciłem do nałogu. Kilka dni temu, po wypiciu 5 piw obudziłem się z lekkim kłuciem i dyskomfortem w nadbrzuszu pod żebrami. Ból przez 3 dni jednak się nasilał i zaczął wędrować czasami w okolice nad pępkiem. Rzadko boli, gdy dotykam - ból pojawia się w większości samoistnie. Po jedzeniu też raczej nie boli, ale to zależy. Apetyt w normie. Dodatkowo odczuwam cały czas ból w lewej łopatce, albo pod niej - niezależnie od bólów w nadbrzuszu. Pierwszego dnia po spożyciu alkoholu miałem ciemną biegunkę, później była jaśniejsza, a teraz - stolce są bardziej zbite, ale wciąż luźne i z kawałkami jedzenia. Trudno mi powiedzieć, czy są tłuszczowe, ale spuszczają się normalnie. Mocz w normie. Nie mam ani gorączki, ani żółtaczki. Czy to możliwe, że doigrałem się przewlekłego zapalenia trzustki?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 1 tygodni temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego aby w trakcie badania fizykalnego palpacyjne jamy brzusznej ocenić opisany problem zdrowotny który pozwoli na odpowiednią diagnostykę która umożliwi dokładną przyczynę ale również odpowiednie zalecenia i leczenie opisanych dolegliwości.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się na wizytę stacjonarną która umożliwi Pana dokładnie przebadanie.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk