Czy to możliwe, że pomimo antybiotyku mam boreliozę?

Witam,

w I połowie sierpnia ugryzł mnie kleszcz, zanim wykonano mi testy przeszedłem antybiotykoterapię, ale i tak potwierdziły boreliozę. Przez kolejne 30 dni brałem D***, którą skończyłem zażywać na początku października. Jakiś tydzień przed końcem antybiotyku i bezpośrednio po antybiotyku, przestały mnie boleć stawy, ale obecnie odczuwam jakieś dziwne zawroty głowy, podczas chodzenia zdarza mi się tracić równowagę, a dodatkowo mam dziwne uczycie "miękkich nóg i rąk". Czy mogło dojść do zaostrzenia boreliozy, mimo antybiotyku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

W zasadzie objawy, jakie Pan opisał nie są specyficzne i mogą tak świadczyć o boreliozie, jak i o wielu innych schorzeniach, na przykład neurologicznych.

Zdecydowanie powinien udać się Pan do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni stan Pana zdrowia i ewentualnie skieruje do specjalisty.

Proszę pamiętać, że choć zastosowane leczenie było jak najbardziej prawidłowe, istnieje taka grupa pacjentów, w przypadku których takie leczenie niestety nie jest skuteczne.