Czy to możliwe, że wydaliłam kamień z moczem?

Witam, kilka dni temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem kolki nerkowej. W pierwszym badaniu Usg wyszło, że mam niewielki zastój w prawej nerce. W badaniu tomografii komputerowej bez kontrastu wyszło, że niewykluczony jest złog w najniższym odcinku prawego moczowodu i śladowe poszerzenie odcinka górno-środkowego prawego moczowodu. Niestety przed wypisaniem mnie ze szpitala nie wykonano fazy pokontrastowej w celu porównania. Zrobiono mi kolejne USG w którym wyszło, że narka jest czysta bez zastojów, pęcherz czysty, a przez prawy moczowód podobno przepływa więcej moczu niż przez lewy. Czy to możliwe, że wydaliłam ten kamień z moczem nie czując tego i nie zauważając? Dodam tylko, że byłam w tym czasie na ktoplówkach przeciwbólowo-znieczulających. Niestety nadal nachodzi mnie ból w prawym boku. Może ten kamień wciąż tam jest? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogło dojść do wydalenia kamienia na zewnątrz. Zalecałbym regularną kontrole za pomocą USG.