Czy to możliwe, żeby mój organizm sam zwalczył HCV?

Witam,
jestem nosicielką HCV, od 8 miesięcy mamą zdrowej Matyldy i od miesiąca jestem w drugiej ciąży. O drugiej ciąży dowiedziałam się w dniu, kiedy planowane było rozpoczęcie leczenie na HCV. Dziś dostałam wyniki krwi i opinie lekarza, że ilość wirusa w moim organizmie jest ledwo wykrywalna i jeśli badanie krwi za pół roku wykaże to samo, oznacza to, że mój organizm sam zwalcza HCV.

Czy to możliwe, żebym samoistnie wyzdrowiała?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

U osób przewlekle zakażonych HCV samoistna eliminacja wirusa zdarza się bardzo rzadko- mniej więcej u 0,02% rocznie. Miejmy nadzieję, że przewidywania Pani lekarza sprawdzą się i znajdzie się Pani w tej grupie pacjentów.

Pozdrawiam serdecznie!