Czy to możliwe, żeby owulacja się przesunęła?

Jestem w ciąży:):) Ostatni okres miałam 1 lipca, potem już nie przyszedł, wiem że nie miałam owulacji, bo mierzyłam temperaturę i nie było skoku.
Na wszelki wypadek robiłam dwa testy, w sierpniu - negatywny wynik. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęły mnie boleć piersi i temperatura wyższa 37,2 zrobiłam test - negatywny. Tydzień później powtórzyłam i wyszedł pozytywny, zrobiłam jeszcze 4 testy i też pozytywne:):) Jeden test pokazał ciążę między 2-3 tygodniem. Czy to możliwe, żeby owulacja aż tak się przesunęła?
Czy słyszeliście kiedyś o takim przypadku, bo się martwię, czy z dzidzią będzie wszystko w porządku?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przypadek opisany przez Panią jest dość częsty. Zaburzenie hormonalne spowodowane choćby wakacyjnym wyjazdem spowodowało przesunięcie owulacji. Przesunięcie to nie powinno mieć wpływu na przebieg ciąży.
Powinna się Pani w najbliższym czasie umówić do lekarza ginekologa na pierwszą wizytę kontrolną.

Pozdrawiam serdecznie!