Czy to musi oznaczać guza nadnerczy?

Dzień dobry, mój wynik adrenaliny w DZM to prawie 800 przy normie do 20. Czy to musi oznaczać guza nadnerczy?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Brak informacji z jakiego powodu została wykonana diagnostyka, objawy kliniczne. Odpowiadając na Pańskie pytanie, to w sytuacjach patologicznych wzrost poziomu adrenaliny obserwuje się u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym nadnerczy bądź innymi nowotworami wywodzącymi się z tkanki nerwowej.

Chciałbym zaznaczyć, że przedstawiony zakresy wyniku, powinien zostać oceniony pod kątem dokładnego zebranego wywiadu i badania fizykalnego które pozwoli na dokładną ocenę powodu wzrost adrenaliny. Również zachodzi pytanie czy do diagnostyki był Pan przygotowany bo na tydzień przed wykonywanym badaniem należy przestrzegać zaleceń dietetycznych. W diecie należy unikać bananów, czekolady, herbaty, kawy (także bezkofeinowej), cytrusów, ciastek, wanilii, wyrobów cukierniczych zawierających cukier wanilinowy. Na dzień przed badaniem należy unikać alkoholu. Przed dniem badania należy również unikać dużego wysiłku fizycznego, stresu czy gorących kąpieli. Wiele suplementów diety oraz leków może wpływać wynik badania zarówno tych na receptę, jak i dostępnych bez recepty. Jeśli to możliwe leki, które mogą wpłynąć na wynik, powinny zostać odstawione.

Podsumowanie, konsultacja z lekarzem zlecającym diagnostykę która wymaga dalszej diagnostyki ale przede wszystkim dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego.

Pozdrawiam