Czy to na pewno pusty pęcherzyk ciążowy?

Ostatnią miesiączkę miałam 29.03.2010 7.05.10. Zrobiłam test ciążowy, a 9.05.10 zrobiłam kolejny i oba wyniki były pozytywne. 14.05.10 poszłam do lekarza, aby mnie zbadał i potwierdził ciążę. Lekarz zrobił USG, wynik badania- pojedynczy pęcherzyk ciążowy gs 7,7 mm co odpowiada 5 hbd+1d,echa zarodka nie uwidoczniono.

Lekarz powiedział mi wtedy, że komputer pokazuje mu, że jest to 5 tydzień, ale na jego to jest 4 i kazał przyjść za 10 dni to już na pewno będzie widać zarodek. Byłam wczoraj na ponownym badaniu USG i wynik jest taki sam jak poprzedni, tylko pęcherzyk wynosi nie 7,7 a 14mm. Lekarz stwierdził, że w tym przypadku jest to po prostu puste jajo i wypisał mi skierowanie do szpitala, tłumacząc tylko tyle, że tam usuną mi ten pęcherzyk.
Dodam tylko, że czytałam kilka wypowiedzi dziewczyn i wychodzi na to, że tylko mój lekarz nie zlecił mi żadnych badan (np. krwi). Czy lekarz mógł się mylić, czy jego diagnoza jest na pewno trafna?
Proszę o pomoc i odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Echo zarodka pojawia się w usg w ukończonym 5-tym tygodniu ciąży. Termin ten wyznaczany jest na podstawie wielkości jaja płodowego. Jest to pomiar bardzo dokładny, gdyż w pierwszym trymestrze ciąży każda ciąża rozwija się w takim samym tempie.

W związku z tym, że badanie w ok. 6 tygodniu ciąży nie uwidoczniło echa zarodka, prawie  na pewno jest to puste jajo płodowe. Oczywiście przy przyjęciu do szpitala, gdzie koniecznie proszę się zgłosić, będzie miała Pani wykonane ostateczne potwierdzające badanie ultrasonograficzne. Badania krwi w tym przypadku niestety, ale nie są miarodajne i przydatne.

Proszę zgłosić się ze skierowaniem do szpitala według zaleceń. Jeśli jakimś cudem w ostatecznym badaniu okazałoby się, że zarodek jest to zabieg oczywiście nie będzie wykonywany. Ale jak pisałem wyżej, szansa na to jest bardzo mała.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.