Czy to na pewno są objawy żylaków odbytu?

Witam, Od kilku lat zmagam się z problemem hemoroidów. Proktolog stwierdził hemoroidy 3 stopnia. Jednak od ok.pół roku zdarzają mi się obfite krwawienia w czasie pobytu w toalecie. Od ok. 2 tyg. mam też okresowe bóle podbrzusza. Przy odbycie wyczuwam cos na kształt polipu. Obawiam się, że to może być coś gorszego niż hemoroidy.

Szanowny Panie, jeśli w ostatnim czasie został Pan zbadany przez proktologa i stwierdzono hemoroidy to nie sądzę, aby miało to być coś innego, proszę się nie martwić