Czy to naprawdę może być depresja?

Czy to może być depresja? Od 4-5 lat, nic mnie nie cieszy. Nie mogę spać a czasem wręcz odwrotnie mogłabym spać cały dzień a i tak jestem zmęczona. Wszystko mnie denerwuje, miewam myśli samobójcze. Mam bardzo trudną sytuację życiową. Unikam ludzi, tłumów, kiedyś dbalam o siebie teraz mi się nie chce. Nie stać mnie na to żeby żyć ale nie stać mnie też na to by umrzeć. Mam wrażenie że wegetuje. Nie potrafię nic zmieniać, ale nie chce prosić nikogo o pomoc. Moja rodzina mnie nie rozumie, pomiata mna

Witam Panią
Czy to depresja? Bardzo możliwe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego lekceważyć, gdyż objawy
będą się nasilać.
Zachęcam też Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

To, o czym Pani mówi może świadczyć o depresji. Objawy, które się pojawiają muszą być uciążliwe i trudne, by normalnie funkcjonować. Myśli samobójcze to bardzo poważna sprawa. Dodatkowo inne zachowania, odczucia na pewno sprawiają duży dyskomfort.
To duży krok, że napisała Pani tutaj z prośbą o rozwianie wątpliwości. To znaczy, że widzi Pani swoje trudności i chce zmienić tą sytuację.
Najlepszym, co może Pani może zrobić to pójście do psychologa/psychoterapeuty oraz do psychiatry, aby dać sobie pomóc.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam,
Z opisu który przedstawiłaś wynika, że jak najbardziej może to być depresja. Fakt że miewasz myśli samobójcze wskazuje, że problem jest poważny i nie można go lekceważyć. Jak najszybciej udaj się po pomoc do psychologa, dzięki zmianom w sobie i Twoim życiu (których dzięki terapii będzie Ci łatwiej dokonać) jest szansa na szczery, nieudawany uśmiech każdego dnia (nigdy więcej uśmiechu przez łzy). Pozdrawiam, Monika