Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to nerwica? Objawy.

Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam kłopoty z zasypianiem, potrafię próbować zasnąć nawet do 4 godzin. Gdy już zasnę, ciężko mi się potem obudzić. Mimo, że wiem, że zamknęłam drzwi na noc, sprawdzam kilkakrotnie, czy są zamknięte. Tak samo z oknami, na noc zamykam wszystkie. Często budzę się w nocy z biciem serca i nie mogę zasnąć z powrotem. Jestem zmęczona, nie mogę zmobilizować się do działania. Często ogarnia mnie smutek, czuję się samotna.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o nerwicy, dlatego proponowałabym jak najszybsze spotkanie się z psychologiem. Do czasu wizyty u specjalisty może Pani co wieczór wypić ciepły napar z melisy, włączyć uspokajającą muzykę, pozwolić sobie na głęboki relaks. Proszę spróbować zaakceptować fakt, że odczuwa Pani potrzebę sprawdzania kilka razy, czy drzwi i okna są zamknięte. Jest to objaw nerwicowy, który minie w trakcie leczenia.

Pozdrawiam, życzę szybkiego powrotu do pełni sił!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy