Czy to nerwica? Objawy.

Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam kłopoty z zasypianiem, potrafię próbować zasnąć nawet do 4 godzin. Gdy już zasnę, ciężko mi się potem obudzić. Mimo, że wiem, że zamknęłam drzwi na noc, sprawdzam kilkakrotnie, czy są zamknięte. Tak samo z oknami, na noc zamykam wszystkie. Często budzę się w nocy z biciem serca i nie mogę zasnąć z powrotem. Jestem zmęczona, nie mogę zmobilizować się do działania. Często ogarnia mnie smutek, czuję się samotna.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o nerwicy, dlatego proponowałabym jak najszybsze spotkanie się z psychologiem. Do czasu wizyty u specjalisty może Pani co wieczór wypić ciepły napar z melisy, włączyć uspokajającą muzykę, pozwolić sobie na głęboki relaks. Proszę spróbować zaakceptować fakt, że odczuwa Pani potrzebę sprawdzania kilka razy, czy drzwi i okna są zamknięte. Jest to objaw nerwicowy, który minie w trakcie leczenia.

Pozdrawiam, życzę szybkiego powrotu do pełni sił!