Czy to nie za wcześnie na objawy ciąży???

Witam, mam 26 lat, jestem mamą 3-letniej dziewczynki. Kochałam się z chłopakiem 13 marca (w dniu spodziewanej miesiączki, choć czasem są nieregularne, przeważnie występują między 10-15). Stosunek był z wytryskiem, bez żadnego zabezpieczenia. Minął tydzień od tamtego dnia, miesiączki do tej pory nie dostałam.

Od 3 dni zauważyłam, że pobolewa mnie lekko w dole brzucha, raz z jednej, raz z drugiej strony, przeważnie wieczorami, czasem brzuch mam wzdęty, czasami boli mnie głowa, piersi nabrzmiały i są obolałe jak podczas miesiączki, pojawiły się również kanaliki mleczne, ale takie również miałam podczas miesiączki, choć teraz wydają mi się większe, bolą mnie plecy w krzyżu, do ubikacji biegam dwa razy częściej, wczoraj mnie zemdliło po jedzeniu, a gdy się kąpałam, wyczułam w pochwie na głębokość całego palca jakieś zgrubienie po prawej stronie, mierzyłam również temperaturę w pochwie i wyniosła 37,1.

Czy to możliwe, że nawet gdyby doszło do zapłodnienia, oznaki ciąży już tak szybko by się pokazały, czy to nie jest czasem ciąża urojona??? Wykonałam test, ale wieczorem, i wyszedł negatywny... Dodam jeszcze, że 3 lata temu urodziłam córeczkę i kiedy zaszłam w ciąże też miałam takie bóle jajników, ale troszkę inne niż takie przy miesiączce, i takie czuję teraz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciąża urojona to termin z psychiatrii, oznacza zespół objawów imitujących ciążę u osób chorych psychicznie - to gwoli sprostowania, oczywiście rozumiem doskonale, co ma Pani na myśli :).

Rzeczywiście, nawet gdyby zaszła Pani w ciażę 13 marca, to mało prawdopodobne, by objawy pojawiły się tak szybko. Raczej oznaczają one zbliżającą się, opóźnioną miesiączkę. Nie można jednak ciąży całkowicie wykluczyć! Jeśli miesiączka nadal się nie pojawia, proszę ponowić test, z moczu porannego, lub wykonać test z krwi (pobranie krwi w celu zmierzenia stężenia betaHCG; jest to badanie dużo pewniejsze niż test ciążowy, szczególnie we wczesnym okresie ciąży).

Pozdrawiam serdecznie!