Czy to niedowaga?

Witam, mam 13 lat i jestem dziewczyną, ważę 43 kg i mam ok. 160 cm. Czy mogę mieć niedowagę?

Witam!

Twoje BMI wynosi 16,79. Jest to wartość odpowiadająca 10-25 centylowi na siatce centylowej dla BMI.
Oznacza to szczupłą sylwetkę.
Dobrze, gdyby udało Ci się przytyć kilka kilogramów.

Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej (gdyż ma on dostęp do siatek na których oznaczono to, jak rozwijałaś się wcześniej).

Możliwe, iż np. cechuje Cię drobna budowa ciała i stąd te niewielka masa.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej.

Pozdrawiam