Czy to normalne podczas miesiączki?

Witam!!! Miesiączkuję dość regularnie, ale podczas okresu mam mdłości i ciągłe wybuchy gorąca, cały czas zalewają mnie poty. Nie wiem, co mam robić. Zdarza się to nawet w nocy. Nie daje mi to spać. Proszę o pomoc. Czy coś jest nie tak?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Oba opisane przez Panią objawy mają prawo pojawiać się podczas miesiączki u zdrowej kobiety. Są one wywołane zmianami hormonalnymi, jakie mają miejsce na początku cyklu miesiączkowego. Jeżeli jednak zdarza się, że uderzenia gorąca odczuwa Pani poza miesiączką, to koniecznie należy skontaktować się ze lekarzem (ginekologiem lub endokrynologiem), gdyż konieczne będą najpewniej badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!