Czy to normalne w tym wieku tak przybrać na wadzę?

Witam , mój syn ma 12 lat i 5 miesiecy temu miał około 158cm i ważył 37 kg po 5 miesiącach ma około 160 cm i waży 48 kg czy to normalne , że przytył aż 11 kg w 5 miesięcy? Jego tryb życia jest bardziej leniwy a diete stosuje taką samą juz od ponad 2 lat i nagle tak przytył. Dodam , że około tych 5 miesiecy temu wyglądał jak patyk. Pozdrawiam !
ponad rok temu

Witam,

Polecałabym wizytę u lekarza pediatry.
Ma on dostęp do danych dotyczących rozwoju Pani syna na przestrzeni czasu.
Konsultacja pozwoli także wykluczyć podłoże chorobe szybkiego przyrostu masy ciała.
Proszę się nie martwić tylko wyjaśnić swoje wątpliwości w czasie wizyty.

Pozdrawiam ciepło