Czy to normalne, że ciągle myślę o swojej wadze?

Witam. Mam dziwny problem od 2 lat ciągle mnie to męczy i nie wiem czy to normalne Ciągle myśle o swojej wadze,kiedy idę ulicą czuje,ze ludzie myślą, ale grubaska..Wieczorem nie mogę zasnąć bo jak zamknę oczy widzę swoj gruby brzuch, a raczej okropne BOCZKI. Odchudzam się a za pare dni koniec dietki i bardzo żałuje i znowu mówię : od jutra.. Ważę 61,5 kg wzr 168 cm. Mam juz tego dość, te myśli mnie dręczą, zbliża sie lato,nie jestem w stanie sie rozebrac a proboje się pozbyc kg, zawsze na marne

Witam,
w tego co Pani pisze Pani waga nie jest zbyt duża, problem raczej tkwi w myśleniu. To zrozumiałe tak się może zdarzyć, jednak obawiam się że jest to przede wszystkim dla Pani bardzo obciążające, dlatego zachęcałabym do konsultacji z psychoterapeutą, może pomóc zaakceptować siebie :) spojrzeć na siebie nieco inaczej. Nie wyklucza to dążenia do swojego ideału i pracy nad sobą, jednak nawet krótka psychoterapia może pomóc w radzeniu sobie z uciążliwością myśli o dietach i swoim ciele, wstydzie związanym z wyjściem na plażę. Po takich konsultacjach byłaby Pani w stanie znów spokojnie tzw. trzeźwym okiem, spojrzeć na siebie, jeśli uzna Pani za słuszne także pracować nad swoim ciałem (jakimiś jego aspektami), jeśli uzna to Pani za słuszne, ale już bez tego ogromnego stresu z tym związanego. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam.