Czy to normalne, że gdy znajduję kluczowe przekonania, to podchodzę do nich bardzo emocjonalnie?

Witam, mam pytanie do terapeutów behawioralno-poznawczych. Czy to normalne że gdy znajduję kluczowe przekonania to podchodzę do nich bardzo emocjonalnie? Czy to aż tak może na mnie wpływać? Mam zdiagnozowane zaburzenie z pogranicza.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,
Podczas terapii pojawiają się różne myśli, zachowania i odczucia. Odkrywanie czegoś, co dotąd nie było uświadomione może sprawić, że pacjent reaguje na to emocjonalne. Pojawiają się uczucia, które może wcześniej nie były znane. To całkowicie normalne. Zwłaszcza, jeśli ma Pani zdiagnozowane zaburzenie osobowości z pogranicza - to dobrze, że doświadcza Pani takich rzeczy. Ma Pani lepszą okazję do samoobserwacji własnej emocjonalności, co w przypadku impulsywności osób borderline jest niezbędne do polepszenia funkcjonowania.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Dzień dobry,
tak, jest to możliwe i całkowicie normalne i zdrowe. Przekonania kluczowe są tymi najważniejszymi, które mają największy wpływ na nasze funkcjonowanie i są zazwyczaj połączone z różnymi, silnymi emocjami. Kiedy w czasie terapii uświadamiamy sobie te podstawowe przekonania to automatycznie zostają uruchomione uczucia z nimi związane, a które często nie miały swojego miejsca w życiu.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl