Czy to normalne, że jedna ślinianka może być większa od drugiej?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy (chyba?) ślinianek. A mianowicie chodzi o to, że w zasadzie odkąd pamiętam miałam większy prawy migdałek pod żuchwą, a przynajmniej myślałam, że to migdałek. Natomiast dzisiaj przeczytałam, że może to być ślinianka. Chodzi o taki jednolity guzek z prawej strony tuż pod żuchwą. Prawie na końcu Najbardziej go czuć jak podniose głowę do góry. Nigdy mnie nie bolał i zawsze to było dla mnie naturalne. Natomiast 1,5 miesiąca temu zaczęła się u mnie infekcja, która ewoluowała, nie została do końca doleczona antybiotykiem, ponieważ brałam go chyba za krótko. Dzień po odstawieniu antybiotyku powróciła żółta wydzielina z nosa, ból tylko z prawej strony gardła. Czekałam aż przejdzie. Jednak kilka dni temu zaczęły się silne bóle głowy typowo zatokowe i dostałam antybiotyk na zapalenie zatok. Moje pytanie właśnie brzmi : czy to normalne, że jedna ślinianka może być większa? Tak po prostu? Od wielu lat? A może to nie ślinianka? Czy może być to jakkolwiek powiązane z moim dwutygodniowym bólem gardła tylko z prawej strony przy zapaleniu zatok? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z laryngologiem celem dalszych badan oraz postawienia diagnozy. Pozdrawiam.