Czy to normalne, że noga się jeszcze nie zrosła do końca?
Witam ! W moim przypadku doszło do złamania lewej kostki bocznej z niewielkim przemieszczeniem. Leczenie odbyło się bezoperacyjnie. Od złamania mineło 8,5 tygodnia. (pierwsze 4tygodnie - noga unieruchmiona w szynie). Finalne zdjęcie RTG z przed kilku dni wykazuje, że noga się zrosła, widać tylko znikomą szczelinę złamania. Chodzę już bez kul, ale utykam. Moje zapytanie: czy to normalne, że jeszcze na zdjęciu RTG po 8 tygodniach noga się jeszcze nie zrosła do końca?

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Tak. normalne. Na razie utworzył się pierwotny zrost który gęstość kości przybierze dopiero za ok 6 miesięcy. Pozdrawiam.