Czy to normalne, że noga się jeszcze nie zrosła do końca?

Witam ! W moim przypadku doszło do złamania lewej kostki bocznej z niewielkim przemieszczeniem. Leczenie odbyło się bezoperacyjnie. Od złamania mineło 8,5 tygodnia. (pierwsze 4tygodnie - noga unieruchmiona w szynie). Finalne zdjęcie RTG z przed kilku dni wykazuje, że noga się zrosła, widać tylko znikomą szczelinę złamania. Chodzę już bez kul, ale utykam. Moje zapytanie: czy to normalne, że jeszcze na zdjęciu RTG po 8 tygodniach noga się jeszcze nie zrosła do końca?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Tak. normalne. Na razie utworzył się pierwotny zrost który gęstość kości przybierze dopiero za ok 6 miesięcy. Pozdrawiam.