Czy to normalne, że okres spóźnia się po wymrożeniu nadżerki?

Witam
w maju miałam wymrażaną nadżerkę. Wszystko się dobrze zagoiło, ale od tego czasu kompletnie rozregulował mi się okres. Przykładowo, w czerwcu miałam co 28 dni, w licu 37 w sierpniu znów 28, a obecnie we wrześniu nadal nie mam okresu, a minęło już 40 dni!
Zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy to może być jeszcze skutek zabiegu? A może coś z hormonami?
Bardzo proszę o radę zanim wybiorę się do lekarza.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sam zabieg wymrażania nadżerki nie powinien wpłynąć na opóźnienie okresu. Proszę jednak pamiętać, że nadżerka pojawia się czasem na tle zaburzeń hormonalnych, które mogą być przyczyną również rozregulowania Pani okresu.
Jeżeli okres się nie ureguluje w kolejnych cyklach, powinna się Pani zdecydować na pełną diagnostykę hormonalną, tak aby poznać przyczynę i rozpocząć ewentualne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!