Czy to objawy ciąży?

Witam!
Od dwóch dni mam całodzienne mdłości wraz z bólem podbrzusza, bardzo podobnym do tego przed miesiączką. Czuję, że bolą mnie jajniki. Pierwszy taki ból pojawił się u mnie ponad tydzień temu. Obawiam się, czy nie jestem w ciąży, gdyż 20 grudnia kochałam się z chłopakiem (z zabezpieczeniem). Ostatnią miesiączkę miałam 2 grudnia. Trudno wyliczyć mi dni płodne, bo mam dość nieregularne cykle. Trwają od 28 do 35 dni. Dodatkowo przed 20 grudnia miałam lekkie przeziębienie. A 22 i 23 grudnia miałam problemy z pęcherzem, podejrzewam, że były one związane z owym przeziębieniem. To pewnie też może mieć wpływ na przedłużenie cyklu.

Jakie jest Pani zdaniem prawdopodobieństwo tego, że jednak zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zapalenie pęcherza, zakładając że je Pani przechodziła, raczej nie spowodowało przedłużenia cyklu. Nie wspomniała Pani, jakiego rodzaju zabezpieczenie Państwo zastosowali. Jeżeli była to prezerwatywa, a nie np. stosunek przerywany, to prawdopodobieństwo zapłodnienia jest minimalne. Pani objawy świadczą zapewne o zbliżającej się miesiączce (tym bardziej, że wcześniej cykle również czasem trwały długo). Radzę jednak, dla całkowitej pewności, wykonać test ciążowy- powinien dać już wiarygodny wynik.
Pozdrawiam serdecznie!