Czy to oznacza już ciążę czy może być inna ewentualność?

Dzień dobry, proszę o krótką poradę. W 29 dniu cyklu wykonałam test ciążowy z porannego moczu, na którym pokazały się dwie kreski - jedna blada. Następnie tego samego dnia wykonałam w laboratorium badanie HCG total ilościowo, wynosi ono 183,7 mU/ml. Czy to oznacza już ciążę czy może być inna ewentualność? Kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Test jest dodatni. Im szybciej uda się Pani do ginekologa tym lepiej. Najlepiej zrobić to do 10 tygodnia.