Czy to oznacza nawrót raka?

Moja mama lat 67 ok .10 lat temu przeszla operacje pluc guzki. Teraz miala Tk i otrzymala wynik . W segmencie 1/2 czesciowo uwapnionu guzek 8mm. Q sasiedztwie zmiana typu matowej szyby stabilnie . Co to oznacza ? Czy mama ma nawrot raka ? Wezly chlonne nie powiekszone . Jamy opłucnowe wolne Kosciec bez zmian naciekowych .aorta i tt zmienione miazdzycowo. Bardzo sie martwie .

Arkadiusz Joks Pulmonologia

Jesli guzek jest zwapnialy, a obok jest stabilna zmiana typu mlecznej szyby - i obie sa stabilne, to na dana chwile prosze sie w ogole nie martwic. Ale wazne sa tez informacje ktore z kokei jest to badanie i kiedy bylo wykonane poprzednie. O dalszej obserwacji czy postepowaniu zdecyduje pulmonolog.