Czy to oznacza, że antybiotyki są nieskuteczne na Helicobacter?

Witam.Córka 5 lat ma stwierdzoną obecność bakterii Heliocobakter pylori.Wynik z kału dodatni,wynik na krew utajoną w kale dodatni,ból brzucha.Po 6 dniach brania antybiotyków Amotax i Klabax oraz Helicid,gastrotuss baby test na krew utajoną ujemny.Brzuszek nadal ją boli.Czy to oznacza,że antybiotyki są nieskuteczne czy ponowny wynik ujemny tym razem na krew utajoną oznacza poprawne leczenie?Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro córka leczy się dopiero 6 dni, brzuch może ciągle boleć. Leczenie przeciwko H.pylori prowadzi się kilka tygodni. Oczywiście, że ujemny wynik na krew utajoną w kale oznacza poprawę.